საგრანტო კონკურსის დაჯილდოვების ცერემონია
ASB საქართველომ, საქველმოქმედოჰუმანიტარული ცენტრი "აფხაზეთი" - თან ერთად გამართა საგრანტო კონკურსში გამარჯვებულ პირთა დაჯილდოების ცერემონიასაგრანტო კონკურსის მიზანია ადგილობრივი თემისა და დევნილი მოსახლეობის ეკონომიკური განვითარების ხელშეწყობამცირე ბიზნესის წამოწყების ან განვითარების გზითსაგრანტო კონკურსის საწყის ეტაპზე მონაწილეები შეირჩნენ 5 დღიანი ბიზნეს გეგმის შედგენისა და სოციალური უნარების ტრენინგისთვისსაგრანტო კონკურსის დასასრულს კი 37-მა მონაილებ მიიღო დაფინანსება (საშუალოდ $2000).
დაჯილდოების ცერემონია გაიმართა ზუგდიდის დადიანების სასახლეში და მას ესწრებოდნენ დევნილთა სათემო ორგანიზაციებისადგილობრივი და საერთაშორისო არასამთავრობო ორგანიზაციებისადგილობრივი და ცენტრალური მთავრობის წარმომადგენლები და განმახორციელებელი ორგანიზაციები.
ზუგდიდში ვცხოვრობსამი წელია ხელნაკეთი სამკაულებისჩანთებისა და აქსესუარების რალიზებას Facebook - ის საშუალებით ვეწევიკონკურსი რომ გამოცხადდაჩემი საპროექტო იდეა შევთავაზემოეწონათხუთდღიანი ტრენინგების კურსში ჩამრთესვფიქრობმიღებული ცოდნა დამეხმარა ჩემი ბიზნეს იდეის საბოლოოდ სწორად ჩამოყალიბებასა და დაგეგმვაშიდღეს ჩემი ხედვა უფრო მყარიაგაცილებით ძლიერი და თავდაჯერებული ვარმიხარია გამარჯვებულთა შორის რომ ვარ. - ბაია ემუხვარიდევნილი.
პროექტში სულ 100 მდე ბენეფიციარი იყო ჩართულიდა სრულად დაგეგმილია 180 მდე ადამიანის ჩართვა ორი წლის განმავლობაში.
პროექტი"დევნილი და მასპინძელი თემის ეკონომიკური გაძლიერება საქართველოშიდაფინანსებულია ამერიკის შეერთებული შტატების მოსახლეობისლტოლვილთა და მიგრაციის ბიუროს მიერდა მას ახორციელებს ASB საქართველო

Grant Award Ceremony
ASB Georgia with cooperation with Charity Humanitarian Centre "Abkhazeti" organized the public award ceremony for the winner of the small grant competition. The aim of the grant competition is to support the local community and IDPs in Samegrelo (region of Georgia) to establish or develop businesses. At the first stage of the competition, the candidates were shortlisted for the 5 days of training course about the business plan and social skills.  At the final stage of the competition, 37 Persons got the small grant (around $2000).
The ceremony was held in Zugdidi, Samegrelo and was attended by the IDP related community organization, local and international NGOs, representatives from the local and the central government, as well as implementing organizations.
"I live in Zugdidi, and I am creating handicraft jewelry, bags, accessories already for three years. I am selling them via social channels. When I have heard about the project I applied with my project idea. I got the invitation to the training, It helped to form and further plan my business idea. Today my vision about the business is more solid and I fill strengthened." - Baia Emukhvari, IDP.
More than 100 IDP and local community member was involved in the project from the Samegrelo region. The duration of the project is 2 two years and it is planned to cover 180 persons in total.
The project "Economic Development for IDPs and Host Community in Georgia" is funded by the Bureau of Population Refugees and Migration of the United States of America, and it is being implemented by ASB Georgia.