Ծառայությունների Մատուցման Հայտարարություն
Arbeiter-Samariter-Bund-ը (ASB) ամենամեծ և հնագույն գերմանական օգնության և սոցիալական կազմակերպություններից մեկն է, որն ունի ավելի քան մեկ միլիոն անդամ: Իր հիմնադրումից ի վեր՝ 1888 թվականից, ASB-ն գործել է որպես քաղաքականությունից և դավանանքից անկախ ասոցիացիա: 1921 թվականին, կազմակերպության առաջին միջազգային առաքելությունը  դարձավ ASB-ի անբաժանելի մասն՝ արտաքային օգնության բնագավառում: Ներկայումս ASB-ն ունի 11 արտասահմանյան գրասենյակ և իրականացնում է ծրագրեր ավելի քան 20 երկրներում: 2021 թվականից ASB-ն ունի գրասենյակ Երևանում, Հայաստանում՝ <<Ավելի Ուժեղ Միասին- Արագ Արձագանքման Թիմերն Հայաստանում և Վրաստանում>> ծրագրի իրականացման համար, իսկ 2022 թվականի հուլիսից ASB-ն Արդարադատության նախարարության կողմից գրանցված է որպես ՀԿ (ՊետՌեգիստր No 211.060.1254835) Հայաստանում ։
ASB հայաստանյան մասնաճյուղը, Գերմանիայի դաշնային արտաքին գործերի նախարարության ֆինանսավորմամբ՝ «Կանխիկ փոխանցումներ և սոցիալական հոգեբանական աջակցություն Լեռնային Ղարաբաղից Հայաստան տեղահանված առավել խոցելի անձանց» ծրագրի շրջանակներում, հայտարարում է դիմում-հայտերի ընդունման և Հայաստանում գործող կազմակերպություններին հրավերներ տրամադրելու՝ սոցիալ հոգեբանական աջակցություն իրականացնելու նպատակով:
Աջակցությունները պետք է հիմնված լինեն անհատներին ինքնավստահության և ինքնագնահատականի բարձրացմանը: Մասնավորապես, գործողությունները կօգնեն Լեռնային Ղարաբաղից բոլոր տարիքային խմբերի անհատներին կառավարել սթրեսը, խթանել նրանց հոգեբանական, սոցիալական վերականգնումը և օգնել նրանց հարմարվել նոր միջավայրին:
Առաջնահերթությունը կտրվի այն դիմումներին, որոնք հատուկ ուղղված են տարեցներին, հաշմանդամություն ունեցող անձանց, կանանց և երեխաներին:
Ծրագրի իրականացման վայրը՝ ըստ կարիքի և փախստակաների տեղաբաշխվածության։
Ծրագրի առավելագույն տևողությունը կազմում է 6 ամիս (2024թ. մարտից օգոստոս)՝ ներառելով գործողությունները և հաշվետու ժամանակաշրջանը:
Ծրագրի իրականացման համար առավելագույն բյուջեն կազմում է 20 000 եվրո կամ համարժեք ՀՀ դրամ:
Եթե Ձեր կազմակերպությունը գրանցված է Հայաստանում, ունի ամենախոցելի անձանց սոցիալ հոգեբանական աջակցություն մատուցելու փորձ, ապա հրավիրում ենք Ձեզ դիմել՝ լրացնելով կից ձևաթուղթը՝ Application Form.docx:
Խնդրում ենք ձևաթուղթն ուղարկել hr@asb.ge հասցեին՝ «Project Idea _ PSS» վերնագրով, ոչ ուշ, քան 29 փետրվարի 2024թ.։ Ընդունվում են միայն էլեկտրոնային հայտերը, և կապ կհաստատվի միայն կարճ ցուցակում ընդգրկված դիմորդների հետ:

Arbeiter-Samariter-Bund (ASB) is one of the biggest and oldest German aid and welfare organization with more than one million members. Since its foundation in 1888, ASB has acted as a politically and denominationally independent association. With its first international mission in 1921, the area of foreign aid became an integral part of the organization. Currently, ASB has 11 foreign offices and implementing programs in more than 20 countries. Since 2021 ASB has a project office in Yerevan, Armenia for implementation of “Stronger together- Cooperative Action to Respond to Cross Border Emergencies Georgia and Armenia” project and since July, 2022 ASB is registered as NGO (Reg No 211.060.1254835) with Ministry of Justice in Armenia.
As part of German Federal Foreign Office funded project “Cash transfers and psychosocial support to most vulnerable people who fled Nagorno-Karabakh into Armenia” ASB is announcing call for applications and extending invitations to organizations operating in Armenia to implement psychosocial support (PSS) interventions.
The interventions should be based on the idea of strengthening individuals through empowering their self-confidence and self-esteem. Specifically, the activities will help individuals of all age groups from Nagorno Karabakh in managing stress, fostering their psychological and social recovery, and facilitation their adaptation to the new environment.
Geographic Area: Based on the need and refugee settlementβ€€
Duration: The duration of the project spans a maximum of 6 months (from March to August 2024), encompassing activities and reporting period.
Budget: the maximum budget for implementing the project is EURO 20 000.
If your organization is registered in Armenia, possesses a demonstrated history of delivering PSS to the most vulnerable populations, we invite you to apply by completing the attached form Application Form.docx. Please, send the form to hr@asb.ge with the subject line “Project Idea _ PSS”, not later than February 29, 2024. Only electronic applications will be accepted and only short-listed applicants will be contacted.