ASB საქართველომ, პარტნიორ ორგანიზაციასთან SSK-სთან თანამშრომლობით, დაინტერესებულ მხარეთა მეორე შეხვედრას ბათუმში უმასპინძლა. შეხვედრის მიზანი, გენდერული ძალადობის (GBV) და ოჯახში ძალადობის (DV) აღმოფხვრისთვის ძალისხმევის გასაძლიერებლად, გამოცდილებისა და ინფორმაციის გაზიარება იყო.
„გენდერული და ოჯახური ძალადობის წინააღმდეგ ეფექტიანი ბრძოლისთვის, სფეროში მომუშავე ორგანიზაციებს შორის კოორდინაცია გადამწყვეტად მნიშვნელოვანია” - განაცხადა ASB საქართველოს დირექტორმა, კლემენს ფონ ჰეიმენდალმა.
შეხვედრაზე წარდგენილი იყო გენდერული და ოჯახში ძალადობის შესახებ ცნობიერების ამაღლების კამპანია "მაგრამ, მიყვარდი", რომელიც პროექტის SEGI - "სპორტი, განათლება, გენდერი და ინფორმაცია" ფარგლებში ხორციელდება. გარდა ამისა, შეხვედრის მონაწილეები გაეცნენ ახალ პროექტს - RISE Georgia – უთანასწორობის შემცირება და კრიზისში მყოფ ქალთა მხარდაჭერის გაძლიერება” , რომელსაც ASB საქართველო და SSK-სთან ერთად ახორციელებს.
დაინტერესებულ მხარეთა მეორე შეხვედრა პროექტის - SEGI- ფარგლებში ჩატარდა, რომელსაც Aktion Deutschland Hilft აფინანსებს. ეს პროექტი მიზნად ისახავს, ხელი შეუწყოს საქართველოში მცხოვრები უკრაინელების ინტეგრაციას სპორტის, განათლებისა და გენდერზე ორიენტირებული ინიციატივებისა მეშვეობით, ასევე მათთვის საჭირო ინფორმაციის მიწოდებას.
ღონისძიებაში აქტიური ჩართულობისთვის, ჩვენ, გულწრფელ მადლობას ვუხდით ყველა მონაწილე ორგანიზაციასა და მათ წარმომადგენლებს.

ASB Georgia, in collaboration with its partner organization SSK, hosted the second stakeholder meeting in Batumi. The purpose of the meeting was to share experiences and information to strengthen efforts in eliminating Gender-Based Violence (GBV) and Domestic Violence (DV).
"Coordination between organizations working in this field is crucial for an effective fight against gender-based and domestic violence," said Clemens Von Heimendahl, Country Director of ASB Georgia.
During the meeting, the GBV/DV awareness-raising campaign "But I Loved You", developed under the SEGI project—"Sports, Education, Gender, and Information"—was presented. In addition, the new project RISE, implemented by ASB Georgia and SSK, was introduced to the meeting participants.
The meeting was organized as part of the SEGI project, funded by Aktion Deutschland Hilft. This project aims to support the integration of Ukrainians living in Georgia through sports, education, and gender-focused initiatives, while also providing them with vital information.
We sincerely thank all participating organizations and their representatives for their active engagement in the event