ASB საქართველოსა და პარტნიორი ორგანიზაციის SSK-ის წარმომადგენლებმა მონაწილეობა მიიღეს ევროპის და ცენტრალური აზიის კატასტროფების რისკის შემცირების რეგიონულ პლატფორმაში, რომელიც ბუდვაში, მონტენეგროში ჩატარდა. ღონისძიების დროს შეფასდა პროგრესი EFDRR კატასტროფების რისკის შემცირების 2021-2030 წლების რეგიონული საგზაო რუკის შესახებ, და შეიქმნა შესაძლებლობები ხელისუფლებასა და დაინტერესებულ მხარეებს შორის, დაეჩქარებინათ სენდაის 2015-2030 წლების კატასტროფების რისკის შემცირების ჩარჩოს განხორციელება.
ASB-ის წარმომადგენლებმა, პარტნიორ ორგანიზაციებთან ერთად, Christian Blind Mission International (CBMI) და European Disability Forum (EDF) მონაწილეობა მიიღეს გამოფენაში, რომელიც ხელს უწყობს ერთობლივი მუშაობისა და მიღწევების პოპულარიზაციას.
პლატფორმა უნიკალურ მექანიზმია რეგიონული კატასტროფების რისკის გამოწვევების გადასაჭრელად, რომელიც აერთიანებს 55 წევრი სახელმწიფოს მთავრობას, სამოქალაქო საზოგადოებას და კერძო სექტორის დაინტერესებულ მხარეებს. ხელსუწყობს ცოდნის გაზიარებას და კატასტროფების რისკის შემცირების კონკრეტული ვალდებულებების ჩამოყალიბებას.
2024 წლის პლატფორმას უმასპინძლა მონტენეგროს მთავრობამ გაეროს კატასტროფების რისკის შემცირების ოფისთან თანამშრომლობით და UNDP-ის, ევროკომისიის და ევროპის საბჭოს მხარდაჭერით.

The representatives of ASB Georgia, and partner organization SSK, participated in the European and Central Asia Regional Platform for Disaster Risk Reduction held in Budva, Montenegro. During the event, the progress on the regional EFDRR Roadmap for Disaster Risk Reduction 2021-2030 was evaluated, and the capacity among authorities and stakeholders to accelerate the implementation of the Sendai Framework for Disaster Risk Reduction 2015-2030 was built.
ASB representatives, together with the partner organizations, Christian Blind Mission International (CBMI) and European Disability Forum (EDF) took part in the marketplace exhibition promoting the joint work and achievements.
The Regional Platform has become a unique mechanism for addressing regional disaster risk challenges, bringing together the governments of 55 Member States, civil society, and private sector stakeholders. It facilitated knowledge-sharing and the establishment of concrete commitments to disaster risk reduction.
The 2024 platform was hosted by the Government of Montenegro in collaboration with the United Nations Office for Disaster Risk Reduction and supported by UNDP, the European Commission, and the Council of Europe.