ASB საქართველომ მონაწილეობა მიიღო ევროკავშირის დღისადმი დაგეგმილ ღონისძიებებში
9 მაისს ASB საქართველო, ევროპის დღესთან დაკავშირებით, ევროკავშირის წარმომადგენლობის მიერ ორგანიზებულ ღონისძიებებს შეუერთდა. "ექსპო ჯორჯიას" მეთერთმეტე პავილიონში, ჩვენ სტენდთან სხვადასხა ასაკის ვიზიტორმა მოიყარა თავი, სადაც პარტნიორების მონაწილეობით, თექაზე მუშაობის მასტერკლასი ჩავატარეთ.
პროექტის მონაწილეები წარმოდგენილები იყვნენ გამოფენა-გაყიდვის სივრცეშიც, სადაც სტუმრებს მაღალმთიანი რაჭიდან ჩამოტანილ ხელნაკეთ თექის პროდუქციას სთავაზობდნენ. ამავე სივრცეში იყო, ჩვენი კიდევ ერთი მონაწილე ხელნაკეთი სანთლებით, ვისაც წარმოების დაწყებაშიც ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული, ASB საქართველოს პროექტი „გენდერული და ოჯახში ძალადობის მსხვერპლთა მხარდაჭერა“ დაეხმარა.
ASB საქართველომ ევროპის დღეზე კიდევ ერთი მიმდინარე პროექტი წარადგინა, “ერთად შევძლებთ - თანამშრომლობა გადაუდებელი სიტუაციებისას რეგიონში”, რომლის ფარგლებშიც ადგილზე საველე ჰოსპიტლის მაკეტი წარმოვადგინეთ. პროექტი ევროკომისიის სამოქალაქო უსაფრთხოებისა და ჰუმანიტარული დახმარების გენერალური დირექტორატის (DG ECHO) მიერ არის დაფინანსებული.

On May 9, ASB Georgia joined the Europe Day celebrations organized by the European Union. Visitors of all ages gathered at our stand in Pavilion 11 at Expo Georgia, where we hosted a felt-making masterclass in collaboration with our partners.
Meanwhile, project participants showcased their work in the exhibition and sales area, offering guests handmade products from the mountainous Racha region. One participant also presented handmade candles, made possible through support from ASB Georgia’s PASS project (Provide Access to Support for Survivors of Gender-Based and Domestic Violence), funded by the European Union.
ASB Georgia also presented one of its ongoing projects during the Europe Day event — Stronger Together: Cooperative Action to Respond to Cross-Border Emergencies. As part of the presentation, a model of a field hospital was displayed on-site. The project is funded by the Directorate-General for European Civil Protection and Humanitarian Aid Operations (DG ECHO).