სასწავლო ტური სამედიცინო ჯგუფის წევრებისთვის საქართველოდან და სომხეთიდან
ევროკომისიის სამოქალაქო უსაფრთხოებისა და ჰუმანიტარული დახმარების გენერალური დირექტორატის (DG ECHO) მიერ დაფინანსებული პროექტის „ერთად შევძლებთ - თანამშრომლობა გადაუდებელი სიტუაციებისას საქართველოსა და სომხეთში“ ფარგლებში მიმდინარე წლის 2-6 აგვისტოს, გერმანული არასამთავრობო საერთაშორისო ორგანიზაცია ASB-ის ინიციატივითა და UK-MED-ის მხარდაჭერით სასწავლო ვიზიტი ჩატარდა ინგლისში, ქალაქ მანჩესტერში.
სასწავლო ტურში მონაწილეობა მიიღეს გადაუდებელი დახმარების სამედიცინო ჯგუფის წევრებმა საქართველოდან და სომხეთიდან. ვიზიტის ფარგლებში UK-MED - მა მონაწილეებს გაუზიარა გამოცდილება  გადაუდებელი დახმარების სამედიცინო ჯგუფის ფორმირებასა და ფუნქციონირებაზე. ამასთანავე, ჯგუფის წევრებს საშუალება მიეცათ შეხვედროდნენ ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის მენტორებს, რომელთა მხარდაჭერითა და ჩართულობით უნდა მოხდეს ჯგუფების გლობალური კლასიფიკაცია

Members of the emergency medical team from Georgia and Armenia took part in the training tour
Within the framework of the project, "Stronger Together - Cooperative Action to Respond to Cross-Border Emergencies", funded by the Directorate General of Civil Security and Humanitarian Aid (DG ECHO) of the European Commission, on August 2-6th, German non-governmental international organization ASB, with the support of UK-MED, organized a visit in Manchester, England.
Members of the emergency medical team from Georgia and Armenia took part in the training tour. During the visit, UK-MED shared with the participants its experience on the formation and functioning of the emergency medical team. In addition, the group members had the opportunity to meet with mentors from the World Health Organization, who will support and be involved in the global classification of the groups.