უკრაინელების ფულადი მხარაჭერის პროგრამა
უკრაინელების ფულადი მხარაჭერის პროგრამა ძირითადად მიმართულია შეზღუდული შესაძლებლობების ადამიანებისა და მათი ოჯახების ხელშესაწყობად და მოიაზრებს შემდეგ ჯგუფებს: შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირები, ხანდაზმული ადამიანები, მრავალშვილიანი ოჯახები, მარტოხელას მიერ მართული ოჯახები.
6 თვის განმავლობაში, ბენეფიციარებმა მიიღებუს ყოველთვიური ფულადი მხარდაჭერა, რაც მოხმარდა ძირითად საჭირობებს. პროექტის მეორე ფაზის ფარგლებში, 4 თვის განმავლობაში (მარტი-ივნისი), 1,200 ბენეფიციარი მიიღებს ყოველთვიურ დახმარებას 255 ლარის ოდენობით.
პროგრამა ხორციელდება პარტნიორი ორგანიზაციების SSK-ს, Unite Together-ისა და დევნილთა, ეკომიგრანტთა და საარსებო წყაროებით უზრუნველყოფის სააგენტოს თანამშრომლობით. პროექტი დაფინანსებულია გერმანიის საგარეო სამინისტროს მიერ.

UKR Cash Transfer Program
UKR Cash Transfer Program aims to support Ukrainian families in Georgia, mainly people with special needs and their families. The project encompasses these target groups: Persons with disability, families with elderly people, families with many children, single headed households.
In the 6 month period, cash vouchers will be distributed to address peoples' immediate needs. Over the course of four months (March-June), 1,200 beneficiaries will receive monthly cash support of 255 Gel.  The program is implemented with partner organizations - SSK, Unite together and Internally Displaced Persons, Eco-Migrants and Livelihood Agency. The project is financed by the the Ministry of Foreign Affairs of Germany.