"ყველა ძალადობის მსხვერპლმა ქალმა შეიძლება არ იცოდეს მათთვის ხელმისაწვდომი რესურსების შესახებ. “იმედის კერაში”, ჩვენი მიზანია, მათ ამომწურავი ინფორმაცია მივაწოდოთ სხვადასხვა სერვისის შესახებ, ამის გარდა, ჩვენი ბათუმის ოფისში მომუშავე ფსიქოლოგი მზადაა, ძალადობის მსხვერპლებს კონსულტაცია გაუწიოს. ასევე, უკრაინელ ქალებს შესაძლებლობა აქვთ, შეისწავლონ ქართული ენა, რაც ქართულ საზოგადოებაში მათი ინტეგრაციის ნაწილია.” - აღნიშნა “იმედის კერის” წარმომადგენელმა, გუნდისთვის სერვისების გაცნობის საინფორმაციო შეხვედრის შემდეგ.
“იმედის კერის” მიზანია, ძალადობის მსხვერპლებს დაეხმაროს და მიაწოდოს სრულფასოვანი ინფორმაცია მხარდამჭერი სერვისების შესახებ. ცენტრი ASB საქართველოსა და პარტნიორი ორგანიზაციის, სსკ-ს მიერ დაარსდა, მიმდინარე პროექტის SEGI (სპორტი, განათლება, გენდერი და ინფორმაცია) ფარგლებში, რომელიც დაფინანსებულია Aktion Deutschland Hilft-ის მიერ.
თუ თქვენ ხართ უკრაინიდან და საკუთარ თავს მიიჩნევთ ძალადობის მსხვერპად, დაგვიკავშირდეთ 24/7-ის განმავლობაში - ჩვენს ცხელ ხაზზე: 522 221 112.
პროექტის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისთვის გადადით ბმულზე: https://shorturl.at/hmY2l
შედეგები რიცხვებში - პროექტი “გადაუდებელი ჰუმანიტარული დახმარება უკრაინის კონფლიქტით დაზარალებულთათვის”

Motivated by helping victims and survivors to re-build their lives, Nest of Hope provides comprehensive support and resources.
"Not all women may be aware of the resources and support available to them if they are experiencing violence, whether from family members or others. At Nest of Hope, we aim to provide comprehensive information about the different services and ways of intervention for women in crises. Additionally, our psychologist in Batumi office is offering consultation to parties involved in violence experience. Ukrainian women also have an opportunity to learn Georgian language, which is part of their integration into Georgian society,” said a representative of the Nest of Hope at an informative meeting while introducing the services to the team.
Motivated by helping victims and survivors to re-build their lives, Nest of Hope provides comprehensive support and resources. This initiative is established by ASB Georgia and its partner organization, SSK, under the framework of the project SEGI (Sports, Education, Gender, and Information). SEGI project is funded by Aktion Deutschland Hilft.
If you are from Ukraine and recognize yourself as a violence survivor, please reach out to us. We are available 24/7 on our hotline at 522 221 112.